Sarayköy'de dev açılış

Sarayköylülerin büyük beğenisini kazanan dev spor kompleksinin resmi açılışı binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır 100 yıllık dev spor tesisimiz hayırlı olsun” dedi.

DENİZLİ 09.03.2024, 21:56
Sarayköy'de dev açılış

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 30 milyon lira, Sarayköy Belediyesi’nin 20 milyon lira ödenek çıkartarak toplamda 50 milyon liraya mal olan dev spor kompleksi ilçenin gözde projelerinden birisi haline geldi. Hizmete açıldığı günden bugüne 7’den 70’e yüzlerce kursiyeri bulunan dev tesisin içerisinde kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, güreş, pilates, fitness salonu, kafeterya, tenis kortu, basketbol sahası, amfi tiyatro, çocuk oyun alanları ve park alanlarının bulunuyor.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın ilçe halkına söz verdiği vaatlerinden birisi olan Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun resmi açılışı bugün yapıldı. Açılış törenine AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahit Tin, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İlçe Kaymakamı Celalettin Cantürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve eşi ile binlerce vatandaş katıldı.

Açılış töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Törenin açılış konuşmasını Ahmet Necati Özbaş yaptı. Başkan Özbaş, “ Sarayköy son 10 yılda temel atma törenlerine, açılışlara çok alıştı. Ama bu bizim için yeterli değil. Daha çok işler yapacağız. Bugün hayallerimizi süsleyen spor kompleksimizin açılışını yapıyoruz. Hakikaten bir başka güzelliğe hem ev sahipliği hem de şahitlik ediyoruz. Bu tesisimizi 50 milyon liraya yaptık. Eski parayla 50 trilyona bitirdik. 30 milyonu Spor Toto Teşkilatından, 20 milyonu da Sarayköy Belediyemizin bütçesinden oluşuyor. Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır, 100 yıllık tesisimiz hayırlı olsun” dedi. Başkan

HEDEF: TÜRKİYE VE DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş,“Sarayköy kültürde, sanatta, eğitimde marka şehir olacak dedik. Kültür Merkezimizi inşa ettik. Eğitimde zirve olacak dedik. Üniversitemizi yaptık. Sporda da vizyon olacak dedik bu tesisimizin açılışını yapıyoruz. Bu tesisi yaparken şunu hayal ettik. 1926’da Cumhuriyetten, Atamızdan bize emanet Sarayköy Spor Kulübümüz var. Gençlerimizden sevdikleri spor branşını öğrendikten sonra kulübümüzün lisanslı sporcusu olarak Türkiye şampiyonu hatta olimpiyat şampiyonluğu hedefinde olmalarını çok istiyoruz.

DEVLETİMİZİN TÜM İMKÂNLARINI ALDIK
10 yıl önce Sarayköy hak ettiğini alacak diye çıktığımız bu yolda başımız hiç öne eğilmedi. Devletimizin tüm imkanlarını kazanarak hep yukarılara çıktı. Bundan sonra da 10 yıl önce başlayan bu hizmet destanı artarak devam edecek. Şehrimizi 32 mahallesini de beraber daha da güzelleştireceğiz. Sizler bizim yanımızda olduğunuz sürece çalışmaya devam edeceğiz.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Bu tesiste emeği geçen başka Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, önceki dönem Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, şimdiki Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’ye, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer İlman’a, Kaykamamımız Celalettin Cantürk’e, tüm çalışma arkadaşlarıma ve desteklerini bizlerden eksik etmeyen Sarayköylü hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum.


“SARAYKÖY GENÇLİĞİN VE SPORUN MERKEZİ HALİNE GELDİ”
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Üretimde ve sanayide marka kent olan Denizlimizin sporda da bir marka kent olması hep birlikte hedefimiz. Gençlerimize ve spora hizmet edecek çok kıymetli tesisler yapıldı ve hizmete girdi. Geleceğe yatırım, gençlerimize yatırımdır diyoruz. Sporun temelinde var olan birliğin, beraberliğin, dayanışma ruhunun burada gerçekleşmiş olması ve her zaman birlikte olmamız çok önemli. Sarayköy ilçemiz de çok kıymetli. Başkanımızın gençlik ve spor faaliyetlerinde desteğini her zaman hissediyoruz. Büyük başarılara da imza atılmakta. Sarayköy ilçemiz bu tesislerle birlikte gençliğin ve sporun merkezi haline geldi. Yeni tesisin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

“SPORDAKİ BAŞARI LİSTESİNDE SARAYKÖY ÜST SIRALARA ÇIKACAK”
İlçenin spora olan yoğun ilgisiyle öne çıktığını belirten Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, “Bugün Sarayköy adına mutlu bir gün. Mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Sarayköy spora olan düşkünlüğüyle önemli bir yerde. Bugün açtığımız bu güzel tesisimiz ile spor alanındaki başarıda çok bahsedileceğimize inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

SARAYKÖY’Ü SARAYKÖY YAPTI
Sarayköy’ün 10 yıl içinde makûs talihinin değiştiğini ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, “Bu muhteşem tesisin açılışına katılmak benim için ayrı bir mutluluk oldu. Tesis inanılmaz güzel, inanılmaz keyifli, yeri çok güzel. 10 yıldan bu yana Sarayköy’ün makûs talihini değiştiren Ahmet Başkanımıza gönülden teşekkür ediyorum. Bundan 20 yıl önce kadınlara yönelik bir dernekte üyeydim. Gelişmemiş bölgedeki çocuklarımızı alıp şehrin merkezine getirirdik. Sinema, tiyatro gibi çeşitle kültürel faaliyetlerde bulunurduk. Sarayköy bunlardan birisiydi. Bugünkü geldiğimiz noktada Sarayköy’de yok yok. Sarayköy’de 10 yıllık süreçte güzel hizmetleri sayesinde, Gençlik merkezinden tutun, tiyatro, sinema salonuna kadar kapalı pazar yerinden sosyo-kültürel alanlarına kadar, altyapısından üstyapısına kadar şehircilik anlamında çok büyük bir değişikliğe hizmet eden Ahmet Başkanımızı gönülden tebrik ediyorum. Belediye Başkanlarımız ile gurur duyuyoruz ama Ahmet Başkanımızdan bir ayrı gurur duyuyoruz. Gerçekten Sarayköy’ü Sarayköy yaptı” dedi. 

SARAYKÖY HAK ETTİĞİNİ ALMIŞ OLDU
Güzel tesislerin devamının geleceğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Ahmet Başkanım yaptıklarını, yapacaklarını anlattı. Hayallerimizi, gençlerimizin hayallerini karartmayalım. Burada Sarayköy yazıyor. Ancak 20 yıl önceye baktığımızda Saray gibi bir ilçemizin normalde bir köy gibi olduğunu, yapılan hizmetlerle, Ahmet Özbaş ile birlikte Saray yapıldığına şahit olduk. Gerçekten Sarayköy hak ettiğini almış oldu. Sarayköy’ün bundan sonra yapılacak her neyi varsa biz buradayız. Sizinle beraberiz. Gençlerimize daha güzel tesisler kazandırmak için ve sizlerin yaşam alanlarını daha rahatlatmak için her zaman hazırız” şeklinde konuştu.

BİR HİZMET MÜCADELESİ HAYATA GEÇTİ
Milletvekili Cahit Özkan, “Belediye Başkanına inanan, güvenen, gelecek ile ilgili umutları, heyecanları gözlerinde parlayan, ışıl ışıl bakışlarıyla Sarayköylü hemşehrilerimizin hizmet erlerine, hizmet sevdalılarına olan desteğini görüyoruz. Demek ki Sarayköyümüz gayretiyle, mücadelesiyle, ev ev, kapı kapı Sarayköylü hemşehrilerimizin gönüllerine giren Ahmet Necati Özbaş Başkanımızdan ziyadesiyle memnun. O bizi Ankara’da uyutmuyor. Derdi, sevdası, işi Sarayköy. Vatandaşlarımızın her derdiyle ilgili Ankara’ya geliyor. Tek tek hepsini takip ediyoruz. Bugün bir hizmet mücadelesinin hayata geçtiği eserlere tanık oluyoruz. 10 dönümlük alanda dev spor kompleksi Sarayköyümüzün 7’den 70’e her ferdine hitap ediyor. Hayırlı olsun” dedi.

HİZMET DESTANLARIMIZ DAİM OLSUN
Spor kompleksinin çok güzel olduğunu ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Söze gerek yok. Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun kendisi konuşuyor. Duyana konuşuyor. Denizli’de 2004 yılında böyle tesis yoktu. Gayret ettik çalıştık ve bu güzelliklere kavuştuk. Açılış yapmak kolay ama bu hale getirmek çok da kolay değil. Gençlerimizin doğru adresi, burası sporun merkezi. Çocuklarımıza bu kötü demek yerine doğru olanı ortaya koymak gerekiyor. Bu tesis de doğru örneklerden en güzeli. Sarayköy’de spor yaparak geleceğe çok güzel gençlik gelecek. Gelecekte bayrağı teslim edeceğimiz gençlerimiz bizlerden daha başarılı, daha güzel hizmetler edecek. Sarayköyümüze hayırlı uğurlu olsun. Hizmet destanlarımız daim olsun inşallah” diye konuştu.

SARAYKÖY KAZANDI
Sarayköy’ün hizmet belediyeciliği ile çok değiştiğini kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, “Eser konuşuyor. Duyanlara konuşuyor. Görenlere görünüyor. Bundan 15 sene önce Sarayköy’de çocuklar tenis oynayacaklar, artık tenis kortları olacak. ‘Sarayköy’ün her yerinde basketbol, halı sahalar olacak’ dendiğinde ‘hadi canım’ derlerdi. Bugün geldiğimiz noktada her şey gerçekleşiyor. Sadece bir asfalta ve kaldırıma razıyken alt yapısıyla, üst yapısıyla, doğal gaz, kültür merkeziyle artık buralara geldi belediyecilik. Sarayköy kazandı. Sarayköy kendine oy verdi” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri spor kompleksini gezdi, eğitim alan kursiyerleri ziyaret ederek başarılar diledi. Raketleri ellerine alan protokol üyeleri gençlerle tenis oynadı. Basketbol kursunda ise gençlerle topları potaya atmaya çalıştılar. 

Yorumlar (0)
17
kapalı
Namaz Vakti 19 Nisan 2024
İmsak 04:49
Güneş 06:16
Öğle 13:08
İkindi 16:50
Akşam 19:50
Yatsı 21:11
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 32 87
2. Fenerbahçe 32 85
3. Trabzonspor 32 52
4. Beşiktaş 32 48
5. Rizespor 32 48
6. Başakşehir 32 46
7. Kasımpasa 32 46
8. Sivasspor 32 44
9. Antalyaspor 32 42
10. Alanyaspor 32 42
11. A.Demirspor 32 40
12. Samsunspor 32 38
13. Ankaragücü 32 37
14. Kayserispor 32 37
15. Konyaspor 32 36
16. Hatayspor 32 33
17. Gaziantep FK 32 31
18. Karagümrük 32 30
19. Pendikspor 32 30
20. İstanbulspor 32 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 30 68
2. Göztepe 30 60
3. Kocaelispor 30 52
4. Ahlatçı Çorum FK 30 52
5. Sakaryaspor 30 51
6. Bodrumspor 30 49
7. Boluspor 30 46
8. Bandırmaspor 30 46
9. Gençlerbirliği 30 44
10. Erzurumspor 30 41
11. Keçiörengücü 30 36
12. Şanlıurfaspor 30 34
13. Ümraniye 30 34
14. Manisa FK 30 33
15. Tuzlaspor 30 32
16. Adanaspor 30 32
17. Altay 30 15
18. Giresunspor 30 7
Takımlar O P
1. M.City 32 73
2. Arsenal 32 71
3. Liverpool 32 71
4. Aston Villa 33 63
5. Tottenham 32 60
6. Newcastle 32 50
7. M. United 32 50
8. West Ham United 33 48
9. Chelsea 31 47
10. Brighton 32 44
11. Wolves 32 43
12. Fulham 33 42
13. Bournemouth 32 42
14. Crystal Palace 32 33
15. Brentford 33 32
16. Everton 32 27
17. Nottingham Forest 33 26
18. Luton Town 33 25
19. Burnley 33 20
20. Sheffield United 32 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 31 78
2. Barcelona 31 70
3. Girona 31 65
4. Atletico Madrid 31 61
5. Athletic Bilbao 31 57
6. Real Sociedad 31 50
7. Valencia 31 47
8. Real Betis 31 45
9. Villarreal 31 39
10. Getafe 31 39
11. Osasuna 31 39
12. Las Palmas 31 37
13. Sevilla 31 34
14. Deportivo Alaves 31 32
15. Mallorca 31 31
16. Rayo Vallecano 31 31
17. Celta Vigo 31 28
18. Cadiz 31 25
19. Granada 31 17
20. Almeria 31 14